Trendy w marketingu na 2020

Trendy w marketingu 2020

Drugie imię marketingu to zmiana. Jeszcze 10 lat temu wiele firm nie miało własnej strony internetowej, a dziś przedsiębiorstwa coraz lepiej rozumieją znaczenie social mediów, influencer marketingu czy też pozycjonowania. Wiele jednak jeszcze przed nami. Na co warto zwrócić uwagę w nadchodzącym roku w marketingu? 

Mijający rok upłynął pod znakiem coraz większej personalizacji przekazu, dużej popularności video (w tym stories), dobrym content marketingu, kupowaniu online. Coraz częściej mówiło się o ekologii, trendzie zwanym Eco-Marketing (Green Marketing). Według ekspertów, najnowsze kierunki rozwoju marketingu są tak naprawdę rozwinięciem i pogłębieniem obecnych. 

8 nadchodzących trendów w marketingu w 2020

 1. Customer Experience. Maksymalne dopasowanie kreacji do Klienta to najważniejsze zadanie w nadchodzącym roku. Środek ciężkości powoli przesuwa się ze zdobywania nowych Klientów na utrzymywanie i pogłębianie relacji z obecnymi. Zrozumienie potrzeb i nastrojów grupy docelowej będzie niezbędne do prowadzenia dalszych działań, zakończonych sukcesem. Warto nagradzać stałych Klientów, czyniąc ich ambasadorami marki.  
 2. Autentyczność i zaangażowanie marki. Konsumenci są coraz bardziej świadomi, wiedzą, czego chcą i aktywnie śledzą działania marek w sieci. Dlatego w firmach potrzebna jest przejrzystość i transparentność. Powrócą również takie elementy marketingu, jak odręczne pisanie liścików, personalizowane dedykacje, dzięki którym odbiorcy poczują się silnie związani z marką.  
 3. Wideo. Wideo króluje w kanałach marketingowych, szczególnie w social mediach. Krótkie relacje wideo są dostępne na każdej platformie w mediach społecznościowych. Ten trend długo nie zniknie z uwagi na atrakcyjność, duże możliwości interakcji z Klientami i szansę utożsamienia się odbiorców z wartościami danej marki. 
 4. Social selling. Wzrosło zainteresowanie zakupami online prowadzonymi w social mediach, np. Na Facebooku. Jeśli chodzi o e-commerce, oprócz typowych platform sprzedażowych, warto wdrożyć możliwość zakupów również na Facebooku. Pomagają w tym coraz bardziej zaawansowane chatboty. 
 5. CSR. Powszechne staje się angażowanie się marek w prospołeczne działania. W tym punkcie szczególnie liczy się spójność działań z wartościami marki i dobrze opracowana strategia. Marki autentycznie zaangażowane np. W ochronę klimatu, praw zwierząt czy etyczny handel, mają większą szansę na zjednanie sojuszników i generowanie sprzedaży “z ludzką twarzą”. Odbiorcy chętnie udostępniają informacje o tego typu markach i śledzą ich poczynania. 
 6. Mikroinfluencerzy. Obecnie wielu konsumentów prowadzi konta społecznościowe i coraz bardziej liczą się mniejsze konta (1000-10 000 obserwatorów). W tym momencie wiele marek stawia na pełne zaangażowanie i przejrzystość działań mniejszych influencerów niż wybieranie jedynie twórców o większych zasięgach. Dla firm nardziej liczy się pełna kontrola nad pojawiającymi się treściami, prawdziwy dialog z odbiorcami treści. Zdarza się, że konta o wielomilionowym zasięgu wchodzą we współpracę z wieloma markami i nie są w stanie zaoferować takiej jakości.  
 7. Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona. Pozwalają one na tworzenie interakcji między światem rzeczywistym a wirtualnym. Do tej pory prym wiodła głównie ta pierwsza (VR), a obecnie będą przeważały AR. Można je zaobserwować na przykład w grze Pokemon Go lub nakładkach na Instagramie. AR to zazwyczaj obraz z kamery, na który nałożona jest grafika 3D, generowana w czasie rzeczywistym.  
 8. Ekspercki content marketing. Content marketing to dziedzina, która ulega coraz większej profesjonalizacji. Nie wystarczy założyć stronę www i prowadzić social media, liczą się również dobre zdjęcia, grafiki, filmy, kreatywne treści, nad którymi pracują specjaliści ds. Content marketingu, marketerzy czy też zawodowi filmowcy, montażyści.  

Kru.pl, czyli hosting bez kruczków 

Idziemy z duchem czasu, oferując przejrzystą ofertę hostingową. Można samodzielnie dokonać zakupu usług w panelu lub skorzystać z pomocy ekspertów IT. Naszym wyróżnikiem jest zaangażowany support techniczny, najtańsze domeny w kraju, a przede wszystkim bezpieczny hosting bez kruczków. Zapraszamy do skorzystania z usług: https://www.kru.pl/ 

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Marketing

  Rynek nazw domen, raport z 2022 roku

  Na koniec 2022 roku, postanowiono przeprowadzić raport, który miał na celu zobrazować obecną sytuację w Rejestrze domeny.pl. Poniżej znajduje się szczegółowe podsumowanie jego wyników. Raport został przeprowadzony wraz z końcem trzeciego kwartału 2022 roku. W tym czasie na Rejestrze domeny.pl znajdowały się ponad 2 miliony nazw aktywnych domen w DNS, dokładna liczba to 2 526 […]

 • Marketing

  Kim jesteśmy i co możemy zaoferować? 

  W obecnym świecie można zaobserwować ciągły rozwój usług telekomunikacyjnych. Hosting oraz domeny zyskują się na sile i są bardzo chętnie wykorzystywane przez wiele osób, którym zależy na sprawnym działaniu w sieci. Firm informatycznych jest naprawdę wiele, oferują one swoim klientom wachlarz rozmaitych usług. Wśród nich znajduje się właśnie między innymi hosting, czyli usługa polegająca na […]

 • Marketing

  Narzędzia marketingu szeptanego

  Czy słyszałeś kiedyś pojęcie „marketing szeptany”? Myślę, że zanim przejdę to umówienia narzędzi marketingu szeptanego, to warto wytłumaczyć czym owe zagadnienie w ogóle jest. Marketing szeptany, inaczej zwany buzz marketingiem, jest gałęzią marketingu. Jego zadaniem jest wywoływanie szumu oraz prowadzenie dyskusji w sieci, tak aby dotrzeć do pozostałych użytkowników Internetu. Poprzez marketing szeptany rozpowszechnia się […]