Strona WWW dla firmy w internecie – z kreatora czy WordPress?

W obecnych czasach wiele osób zastanawia się nad rozpoczęciem działalności w sieci. Nic w tym dziwnego, gdyż wiele aspektów życia przenosi się właśnie do świata online. W lipcu 2022 roku w Polsce było zarejestrowanych ponad 54 tys. sklepów internetowych. Coraz częściej używa się stwierdzenia, że wyrastają one jak „grzyby po deszczu”. Jest popyt więc jest i podaż. Liczba osób kupujących online dynamicznie wzrasta. Strona WWW  może więc okazać się dla firmy strzałem w dziesiątkę. Od czego zacząć? Jak wystartować ze sprzedażą online?

Strona dla firmy w sieci – kreator czy system CMS?

Jeśli nigdy wcześniej nie miało się do czynienia z tworzeniem witryn WWW, to na początek warto uzyskać chociaż minimalną wiedzę w tym obszarze. Dzięki temu będzie można świadomie podjąć decyzję oraz uzyskać informacje o wadach i zaletach z jakimi wiąże się dany wybór. Założenie strony WWW wcale nie oznacza dużych nakładów pieniężnych. Można wybierać spośród ekonomicznych rozwiązań, czyli kreatora stron WWW lub postawić na jeden  z najpopularniejszych systemów CMS, jakim jest WordPress. Jakie wady i zalety łączą się z tymi propozycjami?

Strona WWW na systemie WordPress

WordPress jest CMS-em, który cieszy się największą popularnością na świecie. Biorąc pod uwagę wszystkie strony WWW, które działają na systemach CMS, posiada on około 65 % udziału w rynku. Nie jest to oczywiście przypadkiem. To oprogramowanie posiada wiele zalet, między innymi: dostępna jest ogromna liczba pluginów oraz motywów, za które nie trzeba płacić. W maju 2022 roku było blisko 60 tys. dostępnych dodatków, oznacza to możliwość uzyskania dzięki nim niemal każdej funkcji, jaka może nasunąć się ma myśl. Nie wszystkie dodatki należą jednak do darmowych, często w ofercie bezpłatnej są tylko podstawowe opcje, natomiast inne dostępne są w wersji premium. Nie zmienia to jednak faktu, że wybranie właśnie WordPress to jeden z najprostszych sposobów, aby stać się szczęśliwym posiadaczem strony internetowej, tym bardziej, że instalator aplikacji udostępniany jest przez firmę hostingową. Prowadzi to do tego, że założenie witryny opartej na WP jest kwestią minut.

Jakie są zalety strony na WordPress?

System WordPress ma wielu zwolenników i przemawia za nim wiele argumentów, oto one:

– Bezpłatne rozwiązanie- daje to możliwość dowolnej jego przebudowy, oraz do zmian w kodzie.

– Dostęp do darmowych pluginów i motywów.

– Szeroka społeczność i znajomość systemu- jest pojawi się potrzeba modyfikacji czy wystąpią błędy, to bez problemu znajdzie się osoba, która się tym specjalizuje.

– Ciągły rozwój- system WordPress ulega ciągłym aktualizacjom. Jest on także systemem bezpiecznym. Jeśli dochodzi do włamań, to zazwyczaj ich przyczyną są stare wtyczki.

– Łatwa i szybka instalacja- założenie tej strony nawet bez instalatora nie stwarza większych problemów. W internecie można znaleźć wiele poradników, które pokazują jak to zrobić krok po kroku.

Strona WWW z kreatora

Drugą i także prostą możliwością na założenie witryny, jest zrobienie tego za pomocą kreatora. Na czym więc polega założenie witryny za pomocą kreatora? Ta metoda pozwala na zainstalowanie witryny jeszcze szybciej. Narzędzie to może znaleźć się w ofercie firm hostingowych, jednak nie zawsze. Często jest on dodatkowym elementem odpłatnym. Kreator stron WWW udostępnia określoną liczbę szablonów. Na jeden z nich należy się zdecydować, na pewno znajdzie się coś, co spełni wszystkie oczekiwania. Szablon można zmienić w dowolnym momencie. Kreator stron WWW ogranicza jednak do określonych funkcji, ale nadal witryna może zapewniać dodawanie komentarzy, odnośników do profili w serwisach społecznościowych jak np. Facebook i Instagram, a także inne rozwiązania.

Jakie zalety posiada kreator WWW?

Jak wszystko, kreator ma swoje wady i zalety. Jakie są więc największe plusy, wynikające z jego użytkowania?

– Założenie strony jest bardZo proste.

– Można wybierać spośród wielu motywów. W każdym momencie może on zostać zmieniony.

– Nie ma konieczności aktualizowanie kodu strony. Wszelkie zmiany wprowadza firma.

Jak to zostało już wspomniane, kreator stron WWW ma i swoje wady. Po pierwsze nie jest on dobrym rozwiązaniem dla dynamicznych witryn, które mają ulegać częstym aktualizacjom. Kreatorzy są dobrym rozwiązaniem dla stron, które mają pełnić rolę wizytówki danej marki.

Dlaczego warto skorzystać z hostingu dla WordPress w kru.pl?

Kru.pl posiada w swojej ofercie dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress.

Oto powody dlaczego warto wybrać akurat tę firmę:

 • Jasne zasady- hosting w kru.pl, to hosting bez żadnych kruczków. Jasne ceny rejestracji domen oraz przedłużeń, to podstawa dobrych relacji z naszymi Klientami.
 • Duży wybór domen
 • Certyfikat Let’s Encrypt w cenie hostingu-po zakupie hosting w kru.pl otrzyma się całkowicie za darmo certyfikat Let’s Encrypt.
 • GDPR (RODO)- Nasza firma działa całkowicie zgodnie z nowymi przepisami RODO, a umowa generowana jest dla Ciebie automatycznie. Nie musisz przejmować się papierkową robotą.
 • Monitoring serwera za darmo
 • KreatorWWW
 • Bazy danych- Jedna, dwie, a może siedem? W kru.pl nie są narzucane limity dla baz danych. Oczywiście ogranicza tylko wielkość konta hostingowego.
 • Konta pocztowe – W ramach pakietów hostingowych możesz dodać nielimitowaną liczbę kont pocztowych. Oczywiście ogranicza Cię tylko wielkość konta hostingowego.

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Jak zmienić wersję PHP dla domeny

  PHP to skryptowy język oprogramowania wykorzystywany przede wszystkim do budowania stron internetowych. Wiele lat temu część specjalistów uważała, że stopniowo jego zastosowanie będzie maleć. Tymczasem wygląda to zupełnie odwrotnie – cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Właściciel strony WWW powinien zwrócić uwagę, jaka wersja PHP jest włączona na serwerze dla danej domeny i przeważnie – zmieniać […]

 • Strony www i blogi

  Stwórz stronę internetową z Kru.pl

  Wybierając pakiet Cloud Mikro masz możliwość stworzenia strony internetowej w ciągu kilku minut. Nie musisz znać języków programowania, stronę stworzysz za pomocą kilku kliknięć. Wprowadź swoje zdjęcia, dodaj własne logo. Niech poniesie Cię wyobraźnia. Pakiet Cloud Mikro posiada wbudowany KreatorWWW. Do dyspozycji masz 10GB powierzchni, którą możesz dowolnie wykorzystać (np.: pod skrzynki pocztowe). Szybko i […]

 • Strony www i blogi

  PHP 8.1 – co wprowadzono w nowej wersji PHP?

  Już lata temu przewidywano, że popularność języka PHP będzie z roku na rok coraz mniejsza, a mimo to w dalszym ciągu rządzi on w sieci. Język ten wciąż jest rozwijany, a jego wydajność w dalszym ciągu rośnie. Co jakiś czas wydawane są nowe wersje PHP, które mają na celu zwiększenie jego możliwości, a także poprawić […]