PHP 8.1 – co wprowadzono w nowej wersji PHP?

Już lata temu przewidywano, że popularność języka PHP będzie z roku na rok coraz mniejsza, a mimo to w dalszym ciągu rządzi on w sieci. Język ten wciąż jest rozwijany, a jego wydajność w dalszym ciągu rośnie. Co jakiś czas wydawane są nowe wersje PHP, które mają na celu zwiększenie jego możliwości, a także poprawić bezpieczeństwo. Co wprowadzone zostało w wersji 8.1? Jakie pojawiły się wraz z nim nowe funkcje?

Język PHP, jako język po stronie serwera

Jeśli chodzi o języki, jakie są wykorzystywane na stronach WWW, to PHP jest zdecydowanie liderem. Jego udział w rynku to blisko 80%. Wynik ten nie jest zaskoczeniem, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż WordPress, czyli najpopularniejszy CMS na świecie, bazuje właśnie na PHP. Taka sama sytuacja ma miejsce jeśli chodzi o PrestaShop, Drupal czy Joomla.

Co wprowadza nowa wersja PHP?

Nowa wersja PHP, czyli PHP 8.1 pojawiła się w listopadzie 2021 roku. Wszelkie błędy, jakie zostały znalezione w poprzedniej wersji zostały wyeliminowane. Zostały także wprowadzone nowe rozwiązania i funkcje. Modyfikacje dostrzegane są przede wszystkim przez programistów i mają one postać nowych rozwiązań. Jeśli chodzi o internautów, to mogą oni zauważyć zmianę w postaci sprawniej i szybciej działających stron, a potwierdzają to wyniki testów. Różnica nie jest jednak aż tak duża, aby była łatwo dostrzegalna podczas zwyczajnego korzystania z witryny. Co nowego się zatem pojawiło?

– Array_is_list- jest to funkcja sprawdzająca czy tablica jest listą.

– Enums- funkcja umożliwiająca zdefiniowanie użytkownikom typów danych, z danymi właściwościami.

– Fibers- jest blokiem kodu z danym stanem i zmiennymi. Umożliwia on uruchomienie, wznawianie i zawieszanie samorzutnie, bądź przy pomocy skryptu.

– Intersection Types – jest to zadeklarowany typ, który odnosi się do danego parametru i wymusi przynależność wartości do wszystkich określonych typów klas i interfejsów.

– Never- jest to typ bezzwrotny, nowy typ zwracany.

– Readonly- jest to modyfikator, będący obecnie dostępny we właściwościach klas.

Jak PHP 8.1 może wpłynąć na szybkość ładowania strony WWW?

Wydajność działania witryn jest jednym z zauważalnych efektów korzystania z nowej wersji PHP. Przeróżne testy dowodzą tego, że nowa wersja PHP przynosi szybsze działanie strony.

Kru.pl- co możemy o sobie powiedzieć?

Jesteśmy firmą, która została stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców, co to oznacza? W naszej ofercie znajdują się więc usługi, jakich sami oczekujemy. Nasza zaletą jest fakt, iż sprawnie dopasowujemy się do ciągłych zmian, jakie zachodzą w biznesie. Prowadzą one do tego, że firmom bardzo szybko zmieniają się potrzeby. Jesteśmy zespołem osób, które mają za sobą lata pracy w branży usług telekomunikacyjnych oraz hostingu. Sprawiło to, że dzisiaj posiadamy bardzo duże doświadczenie i wiedzę w tym zakresie. Usługi jakie oferujemy zapewne „przypadną do gustu” nawet najbardziej wymagającym przedsiębiorcom oraz właścicielom firm. Kierujemy się kilkoma wartościami, jakie pozwalają nam na prowadzenie uczciwego i rzetelnego biznesu, m.in: posiadamy bardzo przejrzystą ofertę, a proponowane przez nas rozwiązania są zawsze w pełni wytłumaczone, co prowadzi do tego, że przedsiębiorcy mają co do nich jasność. Sprawdź naszą ofertę.

Dlaczego warto skorzystać z hostingu dla WordPress w Kru.pl?

Kru.pl posiada w swojej ofercie dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress.

Oto powody dlaczego warto wybrać akurat tę firmę:

 • Jasne zasady – hosting w kru.pl, to hosting bez żadnych kruczków. Jasne ceny rejestracji domen oraz przedłużeń, to podstawa dobrych relacji z naszymi Klientami.
 • Duży wybór domen
 • Certyfikat Let’s Encrypt w cenie hostingu-po zakupie hosting w kru.pl otrzyma się całkowicie za darmo certyfikat Let’s Encrypt.
 • GDPR (RODO) – Nasza firma działa całkowicie zgodnie z nowymi przepisami RODO, a umowa generowana jest dla Ciebie automatycznie. Nie musisz przejmować się papierkową robotą.
 • Monitoring serwera za darmo
 • KreatorWWW
 • Bazy danych- Jedna, dwie, a może siedem? W kru.pl nie są narzucane limity dla baz danych. Oczywiście ogranicza tylko wielkość konta hostingowego.
 • Konta pocztowe – W ramach pakietów hostingowych możesz dodać nielimitowaną liczbę kont pocztowych. Oczywiście ogranicza Cię tylko wielkość konta hostingowego.

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Jak zmienić wersję PHP dla domeny

  PHP to skryptowy język oprogramowania wykorzystywany przede wszystkim do budowania stron internetowych. Wiele lat temu część specjalistów uważała, że stopniowo jego zastosowanie będzie maleć. Tymczasem wygląda to zupełnie odwrotnie – cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Właściciel strony WWW powinien zwrócić uwagę, jaka wersja PHP jest włączona na serwerze dla danej domeny i przeważnie – zmieniać […]

 • Strony www i blogi

  Stwórz stronę internetową z Kru.pl

  Wybierając pakiet Cloud Mikro masz możliwość stworzenia strony internetowej w ciągu kilku minut. Nie musisz znać języków programowania, stronę stworzysz za pomocą kilku kliknięć. Wprowadź swoje zdjęcia, dodaj własne logo. Niech poniesie Cię wyobraźnia. Pakiet Cloud Mikro posiada wbudowany KreatorWWW. Do dyspozycji masz 10GB powierzchni, którą możesz dowolnie wykorzystać (np.: pod skrzynki pocztowe). Szybko i […]

 • Strony www i blogi

  Gdzie szukać grafik na stronę WWW – przegląd darmowych i płatnych stocków

  Zdjęcia są nieodłącznym elementem każdego contentu, dlatego powinny być istotną kwestią dla każdego właściciela strony WWW, na której publikowane jest sporo treści. Zdjęcia sprawiają, że witryna nabiera atrakcyjniejszego wyglądu, zawraca uwagę na dany materiał, a także umożliwia osiągniecie wysokich pozycji w Google Grafika. Umieszczanie zdjęć na stronie wcale nie musi być powiązane z opłatami. W […]