Gdzie szukać grafik na stronę WWW – przegląd darmowych i płatnych stocków

Zdjęcia są nieodłącznym elementem każdego contentu, dlatego powinny być istotną kwestią dla każdego właściciela strony WWW, na której publikowane jest sporo treści. Zdjęcia sprawiają, że witryna nabiera atrakcyjniejszego wyglądu, zawraca uwagę na dany materiał, a także umożliwia osiągniecie wysokich pozycji w Google Grafika. Umieszczanie zdjęć na stronie wcale nie musi być powiązane z opłatami. W internecie znaleźć można wiele serwisów, z których można pobrać darmową grafikę.

Darmowe źródła zdjęć

W sieci dostępnych jest wiele serwisów, które są mniej bądź bardziej popularne i oferują darmowe grafiki. Czasami zdarza się jednak, że konieczny jest inny warunek do spełnienia, np. podpisanie źródła danego zdjęcia albo jego autora. Z których serwisów można korzystać bez ponoszenia żadnych kosztów? Oto one:

1. Pixabay.com

Jest to jeden z najpopularniejszych serwisów z darmowymi zdjęciami. Zawartość znajdująca się na tej witrynie, udostępniania jest pod licencją Pixabay, czyli można korzystać ze wszystkich grafik bez konieczności pytania i podpisywania autora, nawet jeśli grafika ma być wykorzystana w celach komercyjnych. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać grafiki tego serwisu na witrynie, która została założona w celach zarobkowych. Bezpłatne zdjęcia mają jednak istotną wadę- można się na nie często natknąć w sieci. Znalezienie więc unikatowej grafiki graniczy z cudem.

2. Unsplash

Jest to mniej znany serwis, lecz w ostatnim czasie dość szybko się rozwija. W tym przypadku także grafiki udostępniane są pod licencją Unspash. Serwis ten jest bardzo intuicyjny i zapamiętuje ostatnie wyszukiwania.

3. Pexels

Wszystkie obrazy i wideo znajdujące się na tym serwisie dostępne są bez opłat i mogą być wykorzystywane w celach komercyjnych. Przy każdym ze zdjęć znajduje się informacja, na jakich zasadach może być ono użyte.

4. Stocknap

Jestem kolejnym serwisem, który oferuje całkowicie darmowe zdjęcia. Obrazy jakie są na nim dostępne, działają na zasadzie licencji Creative Commons, co oznacza, że mogą być one pobierane, edytowane, można wprowadzać korekty i wykorzystać w różnych celach, w tym w celach komercyjnych. Wielkość bazy zależy od zapytania.

5. Lifeofpix

Jest to kolejna baza grafik, która daje możliwość do wykorzystywania ich w celach komercyjnych. Co tydzień na stronie są dodawane nowe obrazy, jednak baza zdjęć jest stale mniejsza niż w przypadku wyżej wymienionych serwisów.

6. Freeimages

Jest to serwis, którego baza zdjęć jest naprawdę duża. Grafiki z tej bazy mogą być wykorzystywane w magazynach, w prasie, witrynach komercyjnych i nie tylko.

7. Freenaturestock.com

Jest to serwis tematyczny, na którym znajdują się zdjęcia przepięknych widoków, natury, zwierząt, gór, drzew, lasów, roślinności itd. Z obrazów można korzystać bez konieczności ich przypisywania.

8. Foodiefeed.com

Jest to baza ze zdjęciami, która jest niezwykle przydatna dla osób działających w branży gastronomicznej. Do dyspozycji jest wiele zdjęć potraw, owoców, warzyw, przysmaków i nie tylko.

Wszystkie te serwisy działają na dwojakich zasadach. Z jednej strony skupiają się na budowaniu popularności, dzięki dawaniu dostępu do darmowych zdjęć, a z drugiej notują przychody dzięki płatnym zdjęciom, które promowane są w wynikach wyszukiwania na dane zapytanie.

Płatne strony ze zdjęciami

Poza możliwością wyboru bezpłatnej grafiki z wcześniej wymienionych serwisów, w sieci znaleźć można wiele innych stron, z których można pobrać obraz. Plusem płatnych serwisów jest to, że często można na nich odnaleźć grafiki na takie zapytanie, na które nie ma żadnych atrakcyjnych we wszystkich darmowych zbiorach. Oczywiście powiązane jest to z kosztami, ale czasami lepiej jest zapłacić i zapewnić odbiorcom atrakcyjny materiał. Gdzie szukać płatnych zdjęć?

1. Shutterstock.com- serwis ten zapewnia ogromną bazę płatnych zdjęć. Bez najmniejszego problemu odnajdzie się na nim grafikę na dane zapytanie.

2. Depositphotos.com- duża baza zdjęć, a także wideo, część z nich dostępna jest także za darmo.

3. Istockphotos.com- usługa ta może być przetestowana za darmo i w tym czasie można pobierać zdjęcia bez zobowiązań.

4. Dreamstime.com- jest to duży i popularny serwis z ogromną bazą zdjęć, jest więc w czym wybierać. Jego zaletą są bardzo atrakcyjne ceny wysokojakościowych zdjęć.

Grafiki- darmowe czy płatne?

Wybór plików jest ogromny, zarówno tych darmowych jak i odpłatnych. Wszystko zależy od zastosowań grafiki. Warto mieć na uwadze fakt, iż darmowe zdjęcia są bardzo popularne, więc ciężko będzie tutaj o oryginalność i niepowtarzalność. Często więc lepszym rozwiązaniem będą płatne zdjęcia, gdyż będą one bardziej unikatowe.

Kru.pl – nasza oferta

Wielu przedsiębiorców napotyka się na pewien problem u największych polskich dostawców- cenę ich usług. Nierzadko oszacowanie kosztów z wyprzedzeniem za hosting czy domenę okazuje się niemożliwe. Nasze podejście do klienta jest jednak całkowicie inne, gdyż na samym początku współpracy informujemy klienta o wszyskich kosztach, jakie poniesie bez żadnych kruczków. Nasza oferta charakteryzuje się przejrzystością oraz prostotą, a skierowana jest do:

– mikro przedsiębiorstw

– Małych przedsiębiorstw

– Średnich przedsiębiorstw

Kru.pl- co możemy o sobie powiedzieć?

Jesteśmy firmą, która została stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców, co to oznacza? W naszej ofercie znajdują się więc usługi, jakich sami oczekujemy. Nasza zaletą jest fakt, iż sprawnie dopasowujemy się do ciągłych zmian, jakie zachodzą w biznesie. Prowadzą one do tego, że firmom bardzo szybko zmieniają się potrzeby. Jesteśmy zespołem osób, które mają za sobą lata pracy w branży usług telekomunikacyjnych oraz hostingu. Sprawiło to, że dzisiaj posiadamy bardzo duże doświadczenie i wiedzę w tym zakresie. Usługi jakie oferujemy zapewne „przypadną do gustu” nawet najbardziej wymagającym przedsiębiorcom oraz właścicielom firm. Kierujemy się kilkoma wartościami, jakie pozwalają nam na prowadzenie uczciwego i rzetelnego biznesu, m.in: posiadamy bardzo przejrzystą ofertę, a proponowane przez nas rozwiązania są zawsze w pełni wytłumaczone, co prowadzi do tego, że przedsiębiorcy mają co do nich jasność. Koniecznie sprawdź naszą hostingową ofertę: https://kru.pl/bizneshosting.php.

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Jak zmienić wersję PHP dla domeny

  PHP to skryptowy język oprogramowania wykorzystywany przede wszystkim do budowania stron internetowych. Wiele lat temu część specjalistów uważała, że stopniowo jego zastosowanie będzie maleć. Tymczasem wygląda to zupełnie odwrotnie – cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Właściciel strony WWW powinien zwrócić uwagę, jaka wersja PHP jest włączona na serwerze dla danej domeny i przeważnie – zmieniać […]

 • Strony www i blogi

  Stwórz stronę internetową z Kru.pl

  Wybierając pakiet Cloud Mikro masz możliwość stworzenia strony internetowej w ciągu kilku minut. Nie musisz znać języków programowania, stronę stworzysz za pomocą kilku kliknięć. Wprowadź swoje zdjęcia, dodaj własne logo. Niech poniesie Cię wyobraźnia. Pakiet Cloud Mikro posiada wbudowany KreatorWWW. Do dyspozycji masz 10GB powierzchni, którą możesz dowolnie wykorzystać (np.: pod skrzynki pocztowe). Szybko i […]

 • Strony www i blogi

  PHP 8.1 – co wprowadzono w nowej wersji PHP?

  Już lata temu przewidywano, że popularność języka PHP będzie z roku na rok coraz mniejsza, a mimo to w dalszym ciągu rządzi on w sieci. Język ten wciąż jest rozwijany, a jego wydajność w dalszym ciągu rośnie. Co jakiś czas wydawane są nowe wersje PHP, które mają na celu zwiększenie jego możliwości, a także poprawić […]