Najlepsze wtyczki do WordPress

Najlepsze wtyczki do WordPress

WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią na świecie. Jest intuicyjny, funkcjonalny, a wtyczki sprawiają, że staje się bardziej wydajny. Dzięki nim możemy zarówno przyspieszyć ładowanie strony, jak i zadbać o jej większe bezpieczeństwo, SEO i inne parametry. Które pluginy wybrać?

W systemie WordPress istnieje około 60 000 wtyczek, ale większość z nich jest nieaktulizowana i nie przynosi dużej wartości. Wybierając wtyczki, warto kierować się ich użytecznością i stałą aktualizacją, które podnoszą bezpieczeństwo strony www.

Wtyczki WordPress: jak je zainstalować?

Instalacja odbywa się w bardzo prosty sposób: w WordPressie w menu po lewej stronie znajduje się zakładka „Wtyczki”. Wpisując nazwę w polu wyszukiwania, wtyczka jest już gotowa do instalacji. Istnieje też drugi sposób: wgranie pluginu na serwer FTP. Nie ma konieczności posiadania dużej ilości wtyczek ze względu na obciążenie serwera, tworzenie nowych rekordów w bazie danych, a nawet obniżanie poziomu bezpieczeństwa. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na czas ostatniej aktualizacji, zgodność z daną wersją WordPress oraz opinie użytkowników.

Które wtyczki warto mieć?

Każda z nich ma konkretne przeznaczenie: Tworzenie kopii bezpieczeństwa: BackWPup – WordPress Backup Plugin. To podstawowa rzecz, bez której trudno pójść dalej. Jeśli utracimy dane, następnego dnia możemy nie ruszyć dalej. Można ustawić wykonywanie backup według ustalonego harmonogramu.

 1. Tworzenie kopii bezpieczeństwa: BackWPup – WordPress Backup Plugin. To podstawowa rzecz, bez której trudno pójść dalej. Jeśli utracimy dane, następnego dnia możemy nie ruszyć dalej. Można ustawić wykonywanie backup według ustalonego harmonogramu.
 2. Usuwanie SPAMU: Akismet lub Antispam Bee. Wtyczka czyści WordPress ze SPAMU, dzięki czemu pracuje przebiega bardziej przejrzyście i bezpiecznie.
 3. Przyspieszanie prędkości strony: Autoptimize. To jeden z lepszych pluginów w WordPress, który poprawia wyniki związane z ładowaniem strony za pomocą wskaźników: gtmetrix.com, czy google page speed.
 4. Wstawianie formularzy: Contact Form 7. Wtyczka ułatwia umieszczenie profesjonalnych formularzy kontaktowych zamiast zwykłego adresu mailowego. Można przygotować kilka pól (mail, telefon czy captcha).
 5. Dbanie o SEO: Yoast SEO. Wtyczka w bardzo przejrzysty sposób pokazuje, które elementy wpisu wymagają poprawy. Otrzymujemy informację o skategoryzowaniu danego fragmentu wpisu pod kątem zgodności z zasadami SEO. Co ciekawe, dostajemy oznaczenie też za pomocą kolorów (zielony oznacza ok, czerwony: do poprawy oraz żółty, pośredni). Dzięki temu łatwiej wprowadzić zmiany.
 6. Możliwość dodawania komentarzy: Disqus. Bardzo przydatna wtyczka, która umożliwia odbiorcom komentowanie, a zarządzającym stroną odpowiadanie na nie i dzięki temu rozwijanie relacji ze swoimi odbiorcami.
 7. Możliwość dzielenia się treścią w social mediach: Social Media Widget. Udostępnianie contentu jest istotne w procesie stałego docierania do obecnych i nowych Klientów, budowania wizerunku własnej firmy i wpływanie na to, co pojawia się w Internecie.
 8. Połączenie ze sklepem internetowym: WooCommerce. Wtyczka dodaje do WordPressa motyw e-commerce, dzięki czemu można zacząć sprzedawać produkty. To dobry plugin, na którym opiera się znaczna liczba sklepów internetowych.
 9. Śledzenie statystyk odwiedzin strony: Google Analytics for WordPress. W prosty sposób możemy na bieżąco podglądać, które treści mają większe lub mniejsze zasięgi, ile czasu użytkownicy spędzają na stronie i zyskujemy możliwość manewrowania własnymi działaniami i reagowania na te procesy.

Hosting www w Kru.pl

Oferujemy dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, dzięki czemu nie będą potrzebne żadne umiejętności techniczne, aby zacząć tworzyć własną stronę internetową. Jasne zasady, atrakcyjna cena, zgodność z RODO oraz bardzo szybkie serwery LiteSpeed i wydajne dyski NVMe sprawiają, że przejście do hostingu WordPress jest proste. Chcąc uwiarygodnić własną stronę internetową, zachęcamy do instalacji certyfikatu SSL. Zapewniamy wsparcie techniczne 24 godziny przez siedem dni w tygodniu: https://www.kru.pl/wordpress.php

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Jak zmienić wersję PHP dla domeny

  PHP to skryptowy język oprogramowania wykorzystywany przede wszystkim do budowania stron internetowych. Wiele lat temu część specjalistów uważała, że stopniowo jego zastosowanie będzie maleć. Tymczasem wygląda to zupełnie odwrotnie – cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Właściciel strony WWW powinien zwrócić uwagę, jaka wersja PHP jest włączona na serwerze dla danej domeny i przeważnie – zmieniać […]

 • Strony www i blogi

  Stwórz stronę internetową z Kru.pl

  Wybierając pakiet Cloud Mikro masz możliwość stworzenia strony internetowej w ciągu kilku minut. Nie musisz znać języków programowania, stronę stworzysz za pomocą kilku kliknięć. Wprowadź swoje zdjęcia, dodaj własne logo. Niech poniesie Cię wyobraźnia. Pakiet Cloud Mikro posiada wbudowany KreatorWWW. Do dyspozycji masz 10GB powierzchni, którą możesz dowolnie wykorzystać (np.: pod skrzynki pocztowe). Szybko i […]

 • Strony www i blogi

  PHP 8.1 – co wprowadzono w nowej wersji PHP?

  Już lata temu przewidywano, że popularność języka PHP będzie z roku na rok coraz mniejsza, a mimo to w dalszym ciągu rządzi on w sieci. Język ten wciąż jest rozwijany, a jego wydajność w dalszym ciągu rośnie. Co jakiś czas wydawane są nowe wersje PHP, które mają na celu zwiększenie jego możliwości, a także poprawić […]