Hosting WordPress – czym się różni od hostingu Biznes?

Wybierając usługę hostingową, możesz się spotkać z różnym nazewnictwem. Częstą praktyką jest budowanie serwerów, które są zoptymalizowane pod korzystanie z konkretnego systemu CMS, np. WordPress, ale również innych. Natomiast są i takie usługi hostingowe, które zostały przygotowane tak, aby doskonale sprawdziły się w przypadku różnego rodzaju witryn. Czym różni się hosting WordPress od hostingu Biznes w naszej ofercie?

Wybór pakietu hostingowego – sprawdź, co ma znaczenie

Przeglądając ofertę Kru.pl, być może zauważyłeś, że dostępne są różne usługi, a w tym dwa rodzaje hostingu, mianowicie – WordPress oraz Biznes. W każdym przypadku masz do wyboru kilka pakietów – i teraz skąd masz wiedzieć, która z tych ofert jest dla Ciebie odpowiednia?

W przypadku gdy Twoja strona jest oparta na systemie WordPress, zdecydowanie weź pod uwagę pakiet, który przygotowaliśmy specjalnie dla witryn pracujących na tym CMS-ie. WP jest wykorzystywany obecnie przez ponad 60 proc. wszystkich witryn, które bazują na systemie CMS, a to mówi samo za siebie. To dopracowane rozwiązanie, ale to, czy witryna będzie działać szybko i niezawodnie, zależy od wielu czynników. Bardzo ważne jest, aby hosting zapewniał rozwiązania, dzięki którym jesteś w stanie przyspieszyć ładowanie strony. Czy wiesz, że najwyższym wskaźnikiem konwersji charakteryzują się te witryny, które ładują się w czasie do 2 sekund? Zerknij na poniższy screen.

Źródło: https://www.portent.com/blog/analytics/research-site-speed-hurting-everyones-revenue.htm

Zatem zdecydowanie powinieneś dążyć do korzystania z rozwiązań, dzięki którym strona będzie się ładować ekspresowo. Dlatego warto zwracać uwagę na parametry usługi hostingowej, które mają wpływ na wydajność działania strony WWW.

Zarówno w przypadku hostingu WordPress, jak i Biznes, zapewniamy Ci instalator aplikacji. Odpowiednio zainstalujesz dzięki niemu system WordPress lub wiele CMS-ów za pomocą dosłownie kilku kliknięć myszą. To najłatwiejszy sposób na uruchomienie strony WWW – po tym kroku wystarczy, że zalogujesz się do panelu administracyjnego i zaczniesz personalizować stronę.

W obu pakietach rozwiązania są zoptymalizowane, przy czym w ofercie dla systemu WordPress zostały dostosowane tak, aby Twoja witryna oparta na tym CMS-ie działała jak najwydajniej. Co oznaczają poszczególne informacje w opisie oferty?

Transfer

Ten element działa na zasadzie bardzo podobnej jak transfer u operatora komórkowego. Za każdym razem, kiedy ktoś odwiedza Twoją witrynę, pobiera z niej pliki albo Ty wprowadzasz jakieś dane na serwer, to wykorzystywany jest transfer. W przypadku popularnych witryn WWW, odwiedzanych przez tysiące użytkowników dziennie, możesz potrzebować tego transferu bardzo dużo. Ile? Możesz to mniej więcej oszacować, analizując, ile „waży” Twoja strona, za pomocą tego narzędzia – https://tools.pingdom.com/. Dzięki temu ustalisz, ile transferu jest wykorzystane na odwiedziny jednej podstrony. Załóż, że średnio internauta odwiedzi trzy, a następnie pomnóż ten wynik przez zakładaną liczbę odwiedzin dziennie. U nas nie musisz się tym przejmować, gdyż we wszystkich pakietach transfer jest nieograniczony.

Źródło: https://tools.pingdom.com/

Bezpłatny Certyfikat SSL

Bardzo ważny element! Dzięki niemu połączenie pomiędzy stroną a urządzeniem internauty jest szyfrowane. W praktyce oznacza to, że nie dojdzie do sytuacji, w której przesyłane dane zostaną zmienione albo przejęte. Adres witryny, która korzysta z tego rozwiązania, zaczyna się od https:// zamiast od http://. To czynnik, który ma wpływ na konwersję – strony bez certyfikatu są oznaczane jako niezabezpieczone. Ponadto korzystanie z tego rozwiązania jest czynnikiem rankingowym, tzn. ma to wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania Google.

W Kru.pl certyfikaty SSL masz za darmo. Nie zapominaj o tym – to rozwiązanie to już standard w sieci. SSL jest zainstalowane na blisko 80 proc. witryn w internecie.

Źródło: https://w3techs.com/technologies/details/ce-httpsdefault

Autoinstalator aplikacji

Dzięki temu rozwiązaniu stronę opartą na systemie CMS zainstalujesz ekspresowo. Zajmie to dosłownie kilka minut, a żeby z niego skorzystać, nie potrzebujesz wiedzy z zakresu informatyki. Nawet jeśli nigdy nie miałeś z nim do czynienia, to i tak sobie poradzisz, gdyż Twoim zadaniem jest wybór systemu CMS oraz wprowadzenie dosłownie kilku informacji. To bardzo wygodne narzędzie, z którego prawdopodobnie skorzystasz. Możesz zainstalować dowolną liczbę stron opartych na WP lub innym systemie – o ile wystarczą na to zasoby, które masz w ramach danego pakietu hostingowego.

Dyski NVMe

Serwery mogą korzystać z różnych nośników danych – np. wolnych HDD, szybszych SSD i najszybszych – SSD NVMe. Ten element ma bardzo duży wpływ na ładowanie się witryny. Zmieniłeś komputer na taki z nośnikiem SSD? Przypomnij sobie, jak bardzo zmieniło się wówczas działanie maszyny. Wybór najszybszego dysku istotnie przyczyni się do szybkości działania Twoich witryn. Jak duża jest różnica? Zerknij na wyniki testu zaprezentowane na poniższym screenie. Jak widzisz, rezultaty SSD NVMe są nieporównywalnie lepsze od konkurentów.

Źródło: https://www.atpinc.com/blog/nvme-vs-sata-ssd-pcie-interface

REDIS

Ten element może istotnie przyczynić się do wzrostu szybkości działania Twojej witryny – proponujemy go we wszystkich pakietach. Jest to baza typu NoSQL. Po aktywowaniu tego rozwiązania w efekcie dane witryny są zapisywane w pamięci RAM, a nie pobierane z dysku urządzenia, co powoduje, że zmniejsza się liczba zapytań kierowanych do maszyny, a tym samym mniejsze jest obciążenie serwera. Skorzystanie z tego rozwiązania istotnie przyczynia się do wzrostu szybkości ładowania się witryny.

Wersja PHP

Język PHP jest wciąż rozwijany. Co trochę pojawiają się nowe jego wersje, z czasem używanie starszych jest niezalecane ze względów bezpieczeństwa, a także mając na uwadze wydajność. Każde rozwiązanie, które się pojawia, eliminuje błędy, które znaleziono w poprzednich wersjach. Poprawiana jest szybkość, możliwości i nie tylko. Dlatego powinieneś korzystać z najnowszych wersji rozwiązania, a żeby to było możliwe, firma hostingowa musi zapewnić interpreter PHP. W Kru.pl do Twojej dyspozycji jest wiele jego wersji, łącznie z tą najnowszą – 8.1. Jaką różnicę robi wdrożenie tego rozwiązania? Znaczną – m.in. pod względem wydajności. Poniżej możesz sprawdzić wyniki testu przeprowadzonego na systemie WordPress. Jak widzisz, różnice są diametralne.

Źródło: https://www.reddit.com/r/Wordpress/comments/st2w2t/wordpress_59rc2_php_81_benchmark_results_16343/

Wersje HTTP

Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na szybkość działania witryny, jest wersja protokołu HTTP. Jest on wykorzystywany do wysyłania żądań udostępnienia dokumentów WWW i informacji o kliknięciu odnośnika. Istnieją różne wersje tego protokołu – od dawna dostępne są http/2 i http/3, a tymczasem możesz trafić na usługi hostingowe, które zapewniają wsparcie wyłącznie dla http/1.1. W Kru.pl zapewniamy je zarówno dla wersji 2 i 3. Jak duże są różnice? Sam możesz to sprawdzić, korzystając z tego narzędzia – https://http2.akamai.com/demo. Zerknij na poniższy screen – jak widzisz, różnice te są spore.

Źródło: https://http2.akamai.com/demo

Zabezpieczenia poczty

Na internautów czyha wiele zagrożeń, w tym związanych z pocztą elektroniczną. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom ryzyka z tym związane są zmniejszane. Rozwiązania takie jak SPF, DKIM, DMARC umożliwiają eliminowanie wielu potencjalnych problemów, m.in. podszywania się pod danego nadawcę. Dzieje się tak dzięki określeniu, z jakiego serwera powinna wyjść wiadomość wysłana w ramach danej domeny. Tym samym adresat jej nie otrzyma, jeśli nadano ją z innej maszyny. To oczywiście rozwiązanie istotne w przypadku każdego serwera – zarówno tego pod system WordPress, jaki i inne CMS-y czy witryny, które nie bazują na takich rozwiązaniach.

Hosting WordPress i Hosting Biznes – podsumowanie

Jak widzisz, w obu pakietach hostingowych zapewniamy najnowsze rozwiązania, dzięki którym strona będzie działać szybko i niezawodnie. Jeśli stawiasz na system WP, to wybierz jeden z pakietów, które przygotowaliśmy specjalnie pod niego. Natomiast jeśli witryna bazuje na innych rozwiązaniach, to trafionym wyborem będzie hosting Biznes.

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Jak zmienić wersję PHP dla domeny

  PHP to skryptowy język oprogramowania wykorzystywany przede wszystkim do budowania stron internetowych. Wiele lat temu część specjalistów uważała, że stopniowo jego zastosowanie będzie maleć. Tymczasem wygląda to zupełnie odwrotnie – cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Właściciel strony WWW powinien zwrócić uwagę, jaka wersja PHP jest włączona na serwerze dla danej domeny i przeważnie – zmieniać […]

 • Strony www i blogi

  Stwórz stronę internetową z Kru.pl

  Wybierając pakiet Cloud Mikro masz możliwość stworzenia strony internetowej w ciągu kilku minut. Nie musisz znać języków programowania, stronę stworzysz za pomocą kilku kliknięć. Wprowadź swoje zdjęcia, dodaj własne logo. Niech poniesie Cię wyobraźnia. Pakiet Cloud Mikro posiada wbudowany KreatorWWW. Do dyspozycji masz 10GB powierzchni, którą możesz dowolnie wykorzystać (np.: pod skrzynki pocztowe). Szybko i […]

 • Strony www i blogi

  PHP 8.1 – co wprowadzono w nowej wersji PHP?

  Już lata temu przewidywano, że popularność języka PHP będzie z roku na rok coraz mniejsza, a mimo to w dalszym ciągu rządzi on w sieci. Język ten wciąż jest rozwijany, a jego wydajność w dalszym ciągu rośnie. Co jakiś czas wydawane są nowe wersje PHP, które mają na celu zwiększenie jego możliwości, a także poprawić […]