Domeny nTLD – ale o co chodzi?

Spróbujmy znaleźć interesującą nas domenę związaną przede wszystkim z nazwą naszego przedsiębiorstwa jak również branżą. Trudne, prawda? Według NASK domeny z rozszerzeniem PL zajmują prawie 77% wszystkich domen występujących w Polsce. Nie należy jednak martwić się na zapas, z pomocą przychodzą nowe domeny nTLD zyskujące coraz większą popularność.

Nie jedna osoba zada pytanie – ale o co chodzi, dlaczego mam rejestrować kolejną domenę z innym rozszerzeniem niż aktualnie mam?

Odpowiedź jest prosta – prestiż, zabezpieczenie nazwy, ale nie tylko. W przypadku przedsiębiorstw z branży rozrywkowej czy też gastronomicznej wyróżnienie się w tłumie jest najważniejsze. Aktualnie codzienność biznesowa toczy się zarówno w świecie offline jak online. O ile łatwej jest zapamiętać nazwę lokalu z krótkim rozszerzeniem CLUB, CATERING albo PARTY.

O ile łatwej jest zapamiętać nazwę lokalu z krótkim rozszerzeniem CLUB, CATERING albo PARTY.

Powyższe rozszerzenia są tylko przykładem zastosowania domen nTLD. Wielu przedsiębiorców organizuje różnego rodzaju konkursy w Internecie wykorzystując do tego celu strony internetowe (landing page). Są to najczęściej projekty długo bądź krótko terminowe na jego potrzeby rejestrowane są domeny. Warto mieć wśród swoich rozszerzeń domeny nTLD które można dopasować do reprezentowanej tematyki, branży – przykład rozszerzenia GRATIS.

Również przedstawiciele branży weselnej przeżywający od dłuższego czasu ogromny rozwój na rynku znajdą coś dla siebie. I nie chodzi wyłącznie o restauracje czy sale weselne, a o zyskujące coraz większą popularność tzw. wedding planerki są to osoby, dla których żadne zadanie związane z organizacją wesela nie jest straszne. Nie ma nic bardziej trafnego niż krótka nazwa w bardzo chwytliwej domenie WEDDING, zyskującej coraz większą popularność.

Do jednych z naszych ulubionych rozszerzeń niewątpliwie należą: CLUB, PARTY, WEDDING, CATERING, CLOUD, DANCE, CAFE, BIKE.

Dzięki Kru.pl wyróżnij się z tłumu przedsiębiorców, bądź widoczny dla Klienta. Odwiedź nas już dzisiaj! Nie czekaj!

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Strony www i blogi

  Jak zmienić wersję PHP dla domeny

  PHP to skryptowy język oprogramowania wykorzystywany przede wszystkim do budowania stron internetowych. Wiele lat temu część specjalistów uważała, że stopniowo jego zastosowanie będzie maleć. Tymczasem wygląda to zupełnie odwrotnie – cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Właściciel strony WWW powinien zwrócić uwagę, jaka wersja PHP jest włączona na serwerze dla danej domeny i przeważnie – zmieniać […]

 • Strony www i blogi

  Stwórz stronę internetową z Kru.pl

  Wybierając pakiet Cloud Mikro masz możliwość stworzenia strony internetowej w ciągu kilku minut. Nie musisz znać języków programowania, stronę stworzysz za pomocą kilku kliknięć. Wprowadź swoje zdjęcia, dodaj własne logo. Niech poniesie Cię wyobraźnia. Pakiet Cloud Mikro posiada wbudowany KreatorWWW. Do dyspozycji masz 10GB powierzchni, którą możesz dowolnie wykorzystać (np.: pod skrzynki pocztowe). Szybko i […]

 • Strony www i blogi

  PHP 8.1 – co wprowadzono w nowej wersji PHP?

  Już lata temu przewidywano, że popularność języka PHP będzie z roku na rok coraz mniejsza, a mimo to w dalszym ciągu rządzi on w sieci. Język ten wciąż jest rozwijany, a jego wydajność w dalszym ciągu rośnie. Co jakiś czas wydawane są nowe wersje PHP, które mają na celu zwiększenie jego możliwości, a także poprawić […]