Wydaje Ci się, że znasz wszystkie zastosowania najpopularniejszej przeglądarki? Sprawdź, co może Cię zaskoczyć w Google i zobacz kilka ciekawych i śmiesznych tricków.
Daj sobie chwilę wytchnienia i odpocznij od reklam w Google i natłoku codziennych obowiązków. Dzisiejszy tekst potraktuj z lekkim przymrużeniem oka ze względu na Prima Aprilis. Wszystkie opisane opcje są dostępne dla internauty.
- Opcja dla samotnych. Zapytaj o coś Google Home. Inteligentne głośniki, takie jak Google Home, zapewniły gospodarstwom domowym szybki dostęp do list rzeczy do zrobienia, tłumaczenia słów, znajdowania przepisów, odtwarzania muzyki, automatyzacji świateł, zamków i wielu innych. To imponujący i wydajny wynalazek, który może również zapewnić sporo rozrywki.
Przykłady dialogów:
P: OK, Google, czy możesz posprzątać mój pokój?
O. Jeśli nie stać Cię na robota odkurzającego, być może Twój Google Home trochę za Ciebie posprząta.
P: OK, Google, czy możesz zrobić mi kanapkę?
A. Mogę dać ci szczegółowe instrukcje, jak zrobić kanapkę. Po prostu zapytaj.
P: OK, Google, co cię denerwuje?
A. Denerwuję się, kiedy myślisz, że moje żarty są tylko w połowie tak zabawne, jak myślałem.
P: OK, Google, jaki jest sens życia?
A. Lepsze umysły niż moje są w tej sprawie.
P: OK, Google, czy możesz mnie przytulić?
A. Chciałbym móc cię przytulić. Ale wiedz, że masz moje wsparcie.
- Twoja lokacja. Jeśli nie masz pewności, gdzie jesteś, wpisz w wyszukiwarkę: what`s my location. Będzie też widoczny numer IP.
- Lista najczęściej wpisywanych haseł w Google na świecie w latach 2004-2017 zaczynających się od “Jak?”. Zaskoczeni?
Jak zawiązać krawat?
Jak całować?
Jak zajść w ciążę?
Jak schudnąć?
Jak rysować?
Jak zarabiać pieniądze?
Jak zrobić naleśniki?
Jak napisać list motywacyjny?
Jak zrobić tosty francuskie?
Jak stracić tłuszcz z brzucha?
- Zagraj w Zerg Rush. „Zergi” to rasa kosmitów-insektoidów z popularnej serii gier wideo Starcraft. Jeśli wyszukasz w Google „zerg rush”, oś w „Google” zachowuje się jak zerglingi, piechota wyścigu. Zacznie to zaburzać proces szukania w Google.
- Opcja “Zapytaj universu”. Wpisz komendę w Google, a wyświetli Ci się liczba 42. Jest ona szczególnie ważna dla fanów powieści science fiction Douglasa Adamsa „Autostopowicza po galaktyce”, ponieważ stanowi odpowiedź superkomputera na „Ostateczną kwestię życia, wszechświata i wszystkiego”.
- Oglądaj mapę nieba. Jeśli przejdziesz do widoku satelitarnego Map Google i pomniejszysz tak daleko, jak to możliwe, zobaczysz Ziemię z kosmosu z cieniami w czasie rzeczywistym. To ciekawe doświadczenie.
Udanego Prima Aprilis!