Tym zaskoczy Cię Google: tricki

Wydaje Ci się, że znasz wszystkie zastosowania najpopularniejszej przeglądarki? Sprawdź, co może Cię zaskoczyć w Google i zobacz kilka ciekawych i śmiesznych tricków.

Daj sobie chwilę wytchnienia i odpocznij od reklam w Google i natłoku codziennych obowiązków. Dzisiejszy tekst potraktuj z lekkim przymrużeniem oka ze względu na Prima Aprilis. Wszystkie opisane opcje są dostępne dla internauty.

 1. Opcja dla samotnych. Zapytaj o coś Google Home. Inteligentne głośniki, takie jak Google Home, zapewniły gospodarstwom domowym szybki dostęp do list rzeczy do zrobienia, tłumaczenia słów, znajdowania przepisów, odtwarzania muzyki, automatyzacji świateł, zamków i wielu innych. To imponujący i wydajny wynalazek, który może również zapewnić sporo rozrywki.

Przykłady dialogów:

P: OK, Google, czy możesz posprzątać mój pokój?

O. Jeśli nie stać Cię na robota odkurzającego, być może Twój Google Home trochę za Ciebie posprząta.

P: OK, Google, czy możesz zrobić mi kanapkę?

A. Mogę dać ci szczegółowe instrukcje, jak zrobić kanapkę. Po prostu zapytaj.

P: OK, Google, co cię denerwuje?

A. Denerwuję się, kiedy myślisz, że moje żarty są tylko w połowie tak zabawne, jak myślałem.

P: OK, Google, jaki jest sens życia?

A. Lepsze umysły niż moje są w tej sprawie.

P: OK, Google, czy możesz mnie przytulić?

A. Chciałbym móc cię przytulić. Ale wiedz, że masz moje wsparcie.

 1. Twoja lokacja. Jeśli nie masz pewności, gdzie jesteś, wpisz w wyszukiwarkę: what`s my location. Będzie też widoczny numer IP.
 1. Lista najczęściej wpisywanych haseł w Google na świecie w latach 2004-2017 zaczynających się od “Jak?”. Zaskoczeni?

Jak zawiązać krawat?

Jak całować?

Jak zajść w ciążę?

Jak schudnąć?

Jak rysować?

Jak zarabiać pieniądze?

Jak zrobić naleśniki?

Jak napisać list motywacyjny?

Jak zrobić tosty francuskie?

Jak stracić tłuszcz z brzucha?

 1. Zagraj w Zerg Rush. „Zergi” to rasa kosmitów-insektoidów z popularnej serii gier wideo Starcraft. Jeśli wyszukasz w Google „zerg rush”, oś w „Google” zachowuje się jak zerglingi, piechota wyścigu. Zacznie to zaburzać proces szukania w Google.
 1. Opcja “Zapytaj universu”. Wpisz komendę w Google, a wyświetli Ci się liczba 42. Jest ona szczególnie ważna dla fanów powieści science fiction Douglasa Adamsa „Autostopowicza po galaktyce”, ponieważ stanowi odpowiedź superkomputera na „Ostateczną kwestię życia, wszechświata i wszystkiego”.
 1. Oglądaj mapę nieba. Jeśli przejdziesz do widoku satelitarnego Map Google i pomniejszysz tak daleko, jak to możliwe, zobaczysz Ziemię z kosmosu z cieniami w czasie rzeczywistym. To ciekawe doświadczenie.

Udanego Prima Aprilis!

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Marketing

  Rynek nazw domen, raport z 2022 roku

  Na koniec 2022 roku, postanowiono przeprowadzić raport, który miał na celu zobrazować obecną sytuację w Rejestrze domeny.pl. Poniżej znajduje się szczegółowe podsumowanie jego wyników. Raport został przeprowadzony wraz z końcem trzeciego kwartału 2022 roku. W tym czasie na Rejestrze domeny.pl znajdowały się ponad 2 miliony nazw aktywnych domen w DNS, dokładna liczba to 2 526 […]

 • Marketing

  Kim jesteśmy i co możemy zaoferować? 

  W obecnym świecie można zaobserwować ciągły rozwój usług telekomunikacyjnych. Hosting oraz domeny zyskują się na sile i są bardzo chętnie wykorzystywane przez wiele osób, którym zależy na sprawnym działaniu w sieci. Firm informatycznych jest naprawdę wiele, oferują one swoim klientom wachlarz rozmaitych usług. Wśród nich znajduje się właśnie między innymi hosting, czyli usługa polegająca na […]

 • Marketing

  Narzędzia marketingu szeptanego

  Czy słyszałeś kiedyś pojęcie „marketing szeptany”? Myślę, że zanim przejdę to umówienia narzędzi marketingu szeptanego, to warto wytłumaczyć czym owe zagadnienie w ogóle jest. Marketing szeptany, inaczej zwany buzz marketingiem, jest gałęzią marketingu. Jego zadaniem jest wywoływanie szumu oraz prowadzenie dyskusji w sieci, tak aby dotrzeć do pozostałych użytkowników Internetu. Poprzez marketing szeptany rozpowszechnia się […]