Tłusty czwartek: zrób sobie przerwę w pracy bez wyrzutów sumienia!

Czy wyobrażasz sobie tłusty czwartek bez pączków i kawy? Przerwa na kawę to bardzo dobry pomysł na rozruszanie mózgu, zwiększenie wydajności oraz integrację pracowników. A czy wiesz, że zarówno kawa, jak i cukier mają właściwości prozdrowotne?

Czy wiesz, że kawa jest jednym z najważniejszych czynników poprawiających efektywność pracy mózgu, a jej picie zapobiega powstawaniu cukrzycy typu 2? Picie kawy to jeden z codziennych rytuałów i nie ukrywajmy, bardziej przyjemnych rytuałów. W połączeniu z pączkami to dosłownie wyborowe święto 🙂

Cukier krzepi

Jeden pączek zawiera około 27 g cukru, a ten jest jednym z podstawowych składników odżywczych dla mózgu oraz mięśni. To właśnie glukoza zapewnia Ci koncentrację i ułatwia pracę na wysokich obrotach przez cały dzień. Glukoza bierze udział w tworzeniu białek i tłuszczów. Czy wiesz, że według badań naukowych minimalna ilość glukozy, jaką musisz spożywać w ciągu dnia, to 50 g? Dlatego nie miej wyrzutów sumienia z powodu zjedzonych kilku pączków w tłusty czwartek 🙂 Pamiętaj jednak jeszcze o tlenie jako drugim składniku, który usprawni pracę Twojego mózgu i całego organizmu.

Kwadrans na kawę i pączki: przerwa dla mózgu

Tłusty czwartek świętujemy najczęściej, jedząc pączki i pijąc kawę, prawda? Taka przerwa w pracy trwa średnio niecały kwadrans i pochwala ją aż 77% szefów. Dlaczego ten rytuał jest nie tylko przyjemny, ale i pożyteczny? 

 • zmniejsza stres – szybkie tempo pracy, natłok obowiązków powodują, że zwiększa się poziom stresu u pracowników. A wtedy nietrudno o konflikty czy błędy. W USA firmy tracą z tego powodu do 300 mld dolarów rocznie. Przerwa na kawę i pączki relaksuje oraz pozwala spojrzeć na sytuację z innej perspektywy.
 • ułatwia nawiązywanie relacji – spotkanie w luźniej atmosferze sprawia, że można lepiej poznać swoich kolegów z pracy, omówić poszczególne zadania czy wymienić się informacjami lub inspiracjami. Najciekawsze pomysły rodzą się często w nieformalnych okolicznościach.
 • jest korzystna dla zdrowia – gdy spędzamy przed komputerem dużą ilość czasu, wyjście na kawę może pomóc zregenerować siły. Oprócz tego Twój wzrok odpocznie od monitora, a kręgosłup nieco się rozciągnie. Poza tym kawa zawiera antyoksydanty, poprawia nastrój, a nawet pozwala spalać tłuszcz.

Życzymy zatem pysznego i tłustego czwartku!

Dołącz do dyskusji

Ostatnie wpisy z tej kategorii

 • Aktualności

  Kolejna edycja semKRK w wersji BIG!

  Już 7 czerwca spotkamy się kolejny raz! Razem z naszym barcampem ponownie zawitamy do Starej Zajezdni w Krakowie. Towarzyszyć nam będzie 16 ekspertów i ekspertek z branży SEM i SEO. Długi weekend w czerwcu? Rozpocznij go z nami! Kim jesteśmy? semKRK to wyjątkowa konferencja dla specjalistów SEM i SEO, agencji marketingu internetowego, działów marketingu, branży […]

 • Aktualności

  Czy można płacić mniej za hosting? Wystarczy wybrać ofertę Biznes Hosting w Kru.pl. To aż 3 lata w cenie jak za 1 rok

  Czy zdarzyło Ci się, że zamówiłeś hosting w korzystnej cenie, a po roku usługodawca podniósł ją kilkukrotnie? To powszechna praktyka… Jednak nie u nas! Nie musisz już martwić się o ceny. Wystarczy, że wybierzesz ofertę Biznes Hosting w Kru.pl. Płacisz raz i dostajesz usługę na 3 lata. Zabezpiecz finanse swojej firmy w niepewnych czasach inflacji […]

 • Aktualności

  Program Partnerski Kru.pl – najwyższe prowizje na rynku

  Zacznij zarabiać z Kru.pl. Przygotowaliśmy program partnerski z najwyższymi prowizjami na rynku. Żeby osiągać z nami przychody, nie musisz być naszym klientem – wystarczy, że dołączysz do programu partnerskiego i rozpoczniesz polecanie oferty. Zarobisz na każdym kliencie aż 50% wartości jego zamówienia! Kru.pl – kim jesteśmy? Od rozpoczęcia zarabiania na skutecznym polecaniu naszej oferty dzieli […]